2003 06 30 Nauja aptarnavimo kokybės era

Mobilieji telefonai atsirado kaip operatyvi ryšio priemonė, tačiau šiuo metu jų funkcijos gerokai išsiplėtė. Ypač plačiai gali būti naudojamos trumposios žinutės (SMS).
UAB „Penki kontinentai“ išdirbo naują atsiskaitymo būdą, kurį siūlo mobiliųjų paslaugų tiekėjams. Mobiliųjų telefonų vartotojai, siųsdami SMS žinutę gali užsimokėti už prekes ar paslaugas. Galimi du tokio atsiskaitymo tipai: mikromokėjimai ir makromokėjimai.
Mikromokėjimai – kai prekės ar paslaugos kaina neviršija 10 Lt. Vartotojas siunčia SMS žinutę, o už jo prekę ar paslaugą atsiskaito mobiliojo ryšio tiekėjas, įtraukdamas sumą į vartotojo sąskaitą už mobiliojo ryšio paslaugas.
Makromokėjimai – kai prekės ar paslaugos kaina neribojama. Šiuo atveju vartotojas sudaro atskirą sutartį su mobiliojo ryšio tiekėju, kurioje nurodo savo sąskaitos numerį, o jam siunčiant SMS žinutes, reikiami pinigai pervedami į prekės ar paslaugos teikėjo sąskaitą tiesiogiai nuo vartotojo sąskaitos banke.
„Penki kontinentai“ jau sėkmingai išbandė antrąjį mokėjimo būdą, pritaikydama savo atsiskaitymo per internetą sistemą (VAM – virtualus autorizacijos modulis). Ši sistema sėkmingai veikia vilniečių atsiskaitymo už buto komunalines paslaugas svetainėje (www.ivpi.lt), el. knygyne www.books.lt. Būtent iš šio knygyno ir buvo išbandyta įsigyti prekes siunčiant SMS žinutę. Virtualus autorizacijos modulis garantuoja saugų pinigų pervedimą.
Atsiskaitymo SMS žinute pranašumai:
— nereikia su savimi nešiotis banko kortelės;
— užsisakyti prekes ar paslaugas galima per nuotolį;
— už prekes ir paslaugas galima atsiskaityti net neturint banko kortelės, vien tik sąskaitą banke.
Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, daugėja mobiliųjų telefonų vartotojų. 2002 metais pasaulyje buvo 787 milijonai mobiliųjų telefonų vartotojų. Prognozuojama, kad 2004 metais jų skaičius sieks 1 milijardą. Lietuvoje šiuo metu mobiliuosius telefonus turi 45 procentai gyventojų.
Loreta Klebonaitė,
Penki kontinentai
Pastabos Papildymai Reklama Prenumerata ‡ LI 2002.06.30