2004 D 29Žinių visuomenės mokykla

Viljamas Geitsas, Amerikos multimilijonierius, susikrovęs turtus iš kompiuterinių programų kūrimo, buvo pakviestas į susitikimą su moksleiviais vienoje iš JAV mokyklų. Jaunajai didžiosios valstybės kartai, anot jo paties, neturinčiai nė mažiausio supratimo apie tikrąjį gyvenimą, Geitsas išdėstė

11 dalykų, kurių pamiršo jus išmokyti mokykloje

 1. Gyvenimas neteisingas – susitaikyk su tuo.
 2. Pasauliui nusispjaut į tavo savivoką ir savigarbą. Pirmiausia turi ko nors pasiekti, kad kas nors atkreiptų dėmesį į tavo žmogiškąją vertę.
 3. Nesvajok, kad vos baigus mokyklą kas nors tau mokės po 40 tūkst. dolerių per metus. Tu netapsi kompanijos viceprezidentu, neturėsi limuzino ir asmeninio vairuotojo, kol to neužsitarnausi.
 4. Jei manai, kad tavo mokytojas pernelyg griežtas ir reiklus – palauk pažinties su būsimu viršininku: pastarojo karjera bei gerovė bus susijusios ir su tavo darbo sėkme.
 5. Šildyti dešrainius nėra žeminantis užsiėmimas. Tavo proseniai bet kurį darbą – netgi tokį – būtų pavadinę „puikiu šansu“.
 6. Dėl savo nesėkmių nekaltink tėvų. Neinkšk, neatvirauk visiems apie savo „bėdą“, mokykis iš klaidų.
 7. Tavo tėvai nebuvo nei liurbiai, nei nuobodūs niurzgliai iki tau gimstant. Tokiais jie tapo nerdamiesi iš kailio, kad užtikrintų tau nerūpestingą vaikystę, skalbdami išpurvintas drapanas ir klausydamiesi tavo nesibaigiančių pliurpalų – „koks aš kietas“. Todėl prieš išvykdamas (už įkyrėjusių gimdytojų pinigus) gelbėti Amazonės miškų, kuriuos naikina godžioji tavo tėvų karta, pirmiausia pamėgink susitvarkyti savo prišnerkštą kambarį.
 8. Tavo mokykloje atsisakyta skirstyti žmones į laimėtojus ir nevykėlius, o gyvenime – ne. Kai kuriose ugdymo įstaigose netgi nerašomi prasti pažymiai, leidžiama daugybę kartų mėginti įveikti tą patį niekingą testą, bet visa tai nė trupučio neatspindi realaus gyvenimo.
 9. Gyvenimas nėra suskirstytas į semestrus, jame nėra ir vasaros atostogų, beveik nėra darbdavių, kurie padėtų tau ieškoti savojo „aš“. Tau teks surasti laiko atlikti tai pačiam.
 10. Nepainiok tikro gyvenimo su tuo, kuris rodomas per televiziją. Iš tiesų žmonės daugiausia laiko praleidžia ne pasilinksminimo, o darbo vietose.
 11. Dažnai tenka susidurti su nykiais akiniuotais tipais. Palaikyk su jais gerus santykius, – vienas iš jų jau labai greitai gali tapti tavo viršininku.
11 rules of Bill Gates
Parengė Violeta Baltušytė
2004 08 20 „Dialogas“
Pastabos Papildymai Reklama Prenumerata ‡ LI 2002-09-01